Geschiedenis Podcasts

Verkiezingsoverzicht 2020 - Geschiedenis

Verkiezingsoverzicht 2020 - Geschiedenis

Meer dan twintig kandidaten streden om de Democratische nominatie, waaronder voormalig vicepresident Joe Biden tegelijkertijd koploper en underdog was. Biden werd beschouwd als de koploper, omdat hij consequent beter peilde tegen president Trump. Velen, vooral in de media, beschouwden Biden echter als "het nieuws van gisteren". Een meerderheid van de Democratische kanshebbers stopte voor de eerste voorverkiezingen. Biden verloor de voorverkiezingen in Iowa en New Hampshire, maar won daarna de voorverkiezingen in North Carolina. De overwinning van Biden in North Carolina kwam, dankzij de overweldigende steun van de Afro-Amerikaanse gemeenschap. Deze overwinning katapulteerde Biden snel naar een reeks successen in voorverkiezingen en voorverkiezingen op Super Tuesday, wat hem uiteindelijk de nominatie garandeerde.

Nationale peilingen toonden aan dat Biden een consistente voorsprong had op president Donald J. Trump, variërend van 4 punten tot 12 punten. Vanwege de Covid-19-pandemie waren de verkiezingen van 2020 een van de meest onconventionele in de moderne Amerikaanse geschiedenis. Biden hield geen massale betogingen, waardoor deelname werd beperkt tot aantallen die de juiste sociale afstand zouden bewaren. Daarentegen negeerde Trump de gevaren van de wijdverbreide besmetting en hield hij vele grootschalige bijeenkomsten in de laatste twee weken van zijn campagne.

De kandidaten waren gepland om elkaar uit te dagen in een reeks van drie presidentiële debatten. Het eerste debat was een fiasco voor Trump, die Biden onophoudelijk onderbrak. Kort na de eerste confrontatie werd bij Trump COVID-19 vastgesteld. Dankzij (waarschijnlijk dankzij de aanvullende experimentele medicijnen die hem waren toegediend), herstelde de president zich snel en keerde hij binnen tien dagen terug op het campagnepad. Trump weigerde deel te nemen aan het tweede geplande debat, bedoeld om in een stadhuisomgeving te zijn. Trump stemde er echter mee in deel te nemen aan het derde geplande debat, dat de tweede ontmoeting werd. Gehouden na het herstel van Trump van COVID-19, werd de tweede als een hechtere wedstrijd beschouwd. Hoewel er geen duidelijke overeenstemming was over de overwinnaar, leek een meerderheid van de debatkijkers Bidens oproep tot eenheid te waarderen als zijn slotboodschap.

De Democraten hadden een financieel voordeel tijdens de latere stadia van de presidentiële campagne van 2020, waarbij ze de Republikeinen met een aanzienlijke marge verhoogden. De boodschap van Biden was vooral gericht op een reeks aanvallen op de verkeerde behandeling door de Trump-regering van de COVID-19, gecombineerd met een oproep om te werken om Amerika samen te brengen. De boodschap van Trump was dat Biden 'radicaal links aan de macht zou brengen' en de bewering dat 'Amerika niet veilig zou zijn bij de radicalen die socialisme willen'.

De strategie van Trump om massale bijeenkomsten te houden leek effectief om zijn basis te verlaten. Trump verloor echter de stemmen in de voorsteden, die de afgelopen decennia de sleutel waren tot Republikeinse overwinningen. Biden was in staat om de minderheidsgemeenschappen in de meeste delen van de VS te mobiliseren, wat hem ertoe aanzette overwinningen in zowel Georgia als Arizona te verrassen.

Desalniettemin deed Biden het niet zo goed als de peilingen hadden voorspeld, schijnbaar het resultaat van een groter dan verwachte opkomst voor Trump. De race van 2020 had de hoogste opkomst voor een presidentsverkiezing in honderd jaar. Zowel Trump als Biden leverden een recordaantal kiezers op. Zonder serieuze kandidaten van derden (zoals in 2016) behaalde Biden een beslissende overwinning in de populaire stemming, waarbij hij Trump versloeg met meer dan 7 miljoen stemmen.

Met betrekking tot de verkiezingen van 2020 moet nog een laatste punt worden opgemerkt. Vanwege de Coronavirus-pandemie stonden de meeste staten stemmen per post toe, velen voor het eerst. Democraten die de pandemie over het algemeen serieuzer namen dan Republikeinen, kozen ervoor om overweldigend per post te stemmen. Dus, in staten die niet toestonden dat stemmen per post konden worden verwerkt tot de verkiezingsdag, waren de aanvankelijke rendementen in het voordeel van Trump; en pas nadat alle legale stembiljetten waren geteld, veranderde dat. Daarom duurde het tot 7 november (vier dagen na de verkiezingsdag), toen duidelijk werd dat Biden Pennsylvania had gewonnen (en als resultaat meer dan 270 kiesmannen), dat netwerken uiteindelijk de verkiezingen in het voordeel van Biden uitriepen.

Trump heeft de verkiezingen nooit toegegeven en beweerde tot het einde dat de verkiezingen waren "gestolen". Hij riep op tot een bijeenkomst in Washington, op 6 januari 2021, de dag waarop het Congres de resultaten van het kiescollege zou goedkeuren. In aanzienlijke mate als gevolg van de ophitsing van Trump, veranderden die demonstranten in relschoppers en bestormden het Capitool om de certificering met enkele uren uit te stellen en kantoren te doorzoeken. Daarbij kwamen vijf mensen om het leven, onder wie een politieagent.

staatBidenTroefAnderBidenTroefAnder
Totaal VS67,708,97765,784,3972,442,81049.8%48.4%1.8%
Alabama849,6241,441,17032,48836.6%62.0%1.4%
Alaska153,778189,95115,80142.8%52.8%4.4%
Arizona1,672,1431,661,68653,49749.4%49.1%1.6%
Arkansas423,932760,64734,49034.8%62.4%2.8%
Californië11,110,2506,006,429384,19263.5%34.3%2.2%
Colorado1,804,3521,364,60787,99355.4%41.9%2.7%
Connecticut1,080,680715,29128,30259.2%39.2%1.6%
Delaware296,268200,6037,47558.7%39.8%1.5%
District of Columbia317,32318,5868,44792.1%5.4%2.5%
Florida5,297,0455,668,731101,68047.9%51.2%0.9%
Georgië2,473,6332,461,85462,22949.5%49.3%1.2%
Hawaii366,130196,86411,47563.7%34.3%2.0%
Idaho287,021554,11926,09133.1%63.9%3.0%
Illinois3,471,9152,446,891114,93857.5%40.6%1.9%
Indiana1,242,4131,729,51661,18341.0%57.0%2.0%
Iowa759,061897,67234,13844.9%53.1%2.0%
Kansas570,323771,40630,57441.6%56.2%2.2%
Kentucky772,4741,326,64637,64836.2%62.1%1.8%
Louisiana856,0341,255,77636,25239.9%58.5%1.7%
Maine435,072360,73723,65253.1%44.0%2.9%
Maine 1e arrondissement266,376164,04512,69160.1%37.0%2.9%
Maine 2e arrondissement168,696196,69210,96144.8%52.3%2.9%
Maryland1,985,023976,41475,59365.4%32.2%2.5%
Massachusetts2,382,2021,167,20281,99865.6%32.1%2.3%
Michigan2,804,0402,649,85285,41050.6%47.8%1.5%
Minnesota1,717,0491,484,04876,02352.4%45.3%2.3%
Mississippi539,508756,78917,59741.1%57.6%1.3%
Missouri1,253,0141,718,73654,21241.4%56.8%1.8%
Montana244,786343,60215,28640.5%56.9%2.5%
Nebraska374,583556,84620,28339.4%58.5%2.1%
Nebraska 1e District132,261180,2907,49541.3%56.3%2.3%
Nebraska 2e District176,468154,3776,90952.2%45.7%2.0%
Nebraska 3e District65,854222,1795,87922.4%75.6%2.0%
Nevada703,486669,89032,00050.1%47.7%2.3%
New Hampshire424,921365,65415,60752.7%45.4%1.9%
New Jersey2,608,3351,883,27457,74457.3%41.4%1.3%
New Mexico501,614401,89420,45754.3%43.5%2.2%
New York5,241,9573,250,075119,04360.9%37.7%1.4%
Noord Carolina2,684,2922,758,77581,73748.6%49.9%1.5%
Noord-Dakota114,902235,59511,32231.8%65.1%3.1%
Ohio2,679,1653,154,83488,20345.2%53.3%1.5%
Oklahoma503,8901,020,28036,52932.3%65.4%2.3%
Oregon1,340,383958,44875,49056.5%40.4%3.2%
Pennsylvania3,459,9233,378,26379,39750.0%48.8%1.1%
Rhode Island307,486199,92210,34959.4%38.6%2.0%
zuid Carolina1,091,5411,385,10336,68543.4%55.1%1.5%
zuid Dakota150,471261,04311,09535.6%61.8%2.6%
Tennessee1,143,7111,852,47557,66537.5%60.7%1.9%
Texas5,259,1265,890,347165,58346.5%52.1%1.5%
Utah560,282865,14062,86737.6%58.1%4.2%
Vermont242,820112,70411,90466.1%30.7%3.2%
Virginia2,413,5681,962,43084,52654.1%44.0%1.9%
Washington2,369,6121,584,651133,36858.0%38.8%3.3%
West Virginia235,984545,38213,28629.7%68.6%1.7%
Wisconsin1,630,8661,610,18456,99149.4%48.8%1.7%
Wyoming73,491193,5599,71526.6%69.9%3.5%

Chronologie van gebeurtenissen

Primair schema


De geheime geschiedenis van de schaduwcampagne die de verkiezingen van 2020 redde

Direct na de verkiezingen van 3 november gebeurde er iets raars: niets.

De natie zette zich schrap voor chaos. Liberale groepen hadden gezworen de straat op te gaan en honderden protesten in het hele land te plannen. Rechtse milities omgorden zich voor de strijd. In een peiling voor de verkiezingsdag uitte 75% van de Amerikanen hun bezorgdheid over geweld.

In plaats daarvan daalde er een angstaanjagende stilte neer. Omdat president Trump weigerde toe te geven, was het antwoord geen massale actie maar krekels. Toen mediaorganisaties op 7 november de race voor Joe Biden uitriepen, brak er gejuich uit toen mensen overal in de VS steden verdrongen om het democratische proces te vieren dat resulteerde in de afzetting van Trump.

Een tweede vreemd iets gebeurde te midden van de pogingen van Trump om het resultaat terug te draaien: het Amerikaanse bedrijfsleven keerde zich tegen hem. Honderden grote bedrijfsleiders, van wie velen de kandidatuur van Trump 8217 hadden gesteund en zijn beleid hadden gesteund, riepen hem op toe te geven. Voor de president voelde er iets niet goed. 'Het was allemaal heel, heel vreemd', zei Trump op 2 december. “Binnen enkele dagen na de verkiezingen waren we getuige van een georkestreerde poging om de winnaar te zalven, zelfs terwijl veel belangrijke staten nog steeds werden geteld.' 8221

Achter de schermen ontvouwde zich een samenzwering, die zowel de protesten inperkte als het verzet van CEO's coördineerde. Beide verrassingen waren het resultaat van een informele alliantie tussen linkse activisten en zakelijke titanen. Het pact werd geformaliseerd in een beknopte, weinig opgemerkte gezamenlijke verklaring van de Amerikaanse Kamer van Koophandel en AFL-CIO, gepubliceerd op de verkiezingsdag. Beide partijen zouden het gaan zien als een soort impliciete koopje, geïnspireerd door de massale, soms destructieve protesten tegen raciale gerechtigheid van de zomer, waarbij de arbeidskrachten samenkwamen met de krachten van het kapitaal om de vrede te bewaren en zich te verzetten tegen Trumps 8217s aanval op de democratie.

De handdruk tussen het bedrijfsleven en de arbeiders was slechts een onderdeel van een omvangrijke, partijoverschrijdende campagne om de verkiezingen te beschermen, een buitengewone schaduwinspanning die niet was gericht op het winnen van de stemming, maar om ervoor te zorgen dat deze vrij en eerlijk, geloofwaardig en onbeschadigd zou zijn. Meer dan een jaar lang krabbelde een losjes georganiseerde coalitie van agenten om de Amerikaanse instellingen te steunen toen ze gelijktijdig werden aangevallen door een meedogenloze pandemie en een autocratisch ingestelde president. Hoewel veel van deze activiteit aan de linkerkant plaatsvond, stond het los van de Biden-campagne en overschreed het ideologische grenzen, met cruciale bijdragen van onpartijdige en conservatieve actoren. Het scenario dat de schaduwcampagnevoerders wanhopig wilden stoppen, was geen overwinning van Trump. Het was een verkiezing die zo rampzalig was dat er helemaal geen resultaat kon worden waargenomen, een mislukking van de centrale daad van democratisch zelfbestuur die sinds de oprichting een kenmerk van Amerika is.

Hun werk raakte elk aspect van de verkiezingen. Ze lieten staten stemsystemen en wetten veranderen en hielpen honderden miljoenen aan publieke en private financiering veilig te stellen. Ze weerden rechtszaken voor de onderdrukking van kiezers, rekruteerden legers van stembureauleden en lieten miljoenen mensen voor het eerst per post stemmen. Ze hebben met succes socialemediabedrijven onder druk gezet om harder op te treden tegen desinformatie en gebruikten datagestuurde strategieën om virale uitstrijkjes te bestrijden. Ze voerden nationale bewustmakingscampagnes uit die Amerikanen hielpen te begrijpen hoe het aantal stemmen zich in de loop van dagen of weken zou ontwikkelen, waardoor werd voorkomen dat Trumps complottheorieën en valse beweringen over de overwinning meer grip kregen. Na de verkiezingsdag hielden ze elk drukpunt in de gaten om ervoor te zorgen dat Trump het resultaat niet ongedaan kon maken. “Het onvertelde verhaal van de verkiezing zijn de duizenden mensen van beide partijen die de overwinning van de Amerikaanse democratie op haar grondvesten hebben behaald,’ zegt Norm Eisen, een prominente advocaat en voormalig ambtenaar van de regering-Obama die Republikeinen en Democraten rekruteerde voor de bestuur van het Kiezerbeschermingsprogramma.

Want Trump en zijn bondgenoten voerden hun eigen campagne om de verkiezingen te bederven. De president bleef maandenlang volhouden dat stembiljetten een democratisch complot waren en dat de verkiezingen zouden worden gemanipuleerd. stem voor een intensivering van de erfenis van onderdrukkende tactieken van de GOP. Voor de verkiezingen had Trump een plan opgesteld om een ​​legitieme telling van stemmen te blokkeren. En hij bracht de maanden na 3 november door met proberen de verkiezingen te stelen die hij had verloren met rechtszaken en samenzweringstheorieën, druk op staats- en lokale functionarissen, en tenslotte riep hij zijn leger van aanhangers op voor de betoging van 6 januari die eindigde in dodelijk geweld op het Capitool.

De democratie-activisten keken gealarmeerd toe. 'Elke week hadden we het gevoel dat we in een strijd verwikkeld waren om te proberen deze verkiezingen te winnen zonder dat het land een echt gevaarlijk moment van ontrafeling doormaakt', zegt voormalig GOP-vertegenwoordiger Zach Wamp, een aanhanger van Trump die hielp bij het coördineren van een tweeledige verkiezingsbeschermingsraad. “We kunnen terugkijken en zeggen dat dit redelijk goed ging, maar het was in september en oktober helemaal niet duidelijk dat dat het geval zou zijn.”

Dit is het inside-verhaal van de samenzwering om de verkiezingen van 2020 te redden, gebaseerd op toegang tot de interne werking van de groep, nooit eerder vertoonde documenten en interviews met tientallen betrokkenen uit het hele politieke spectrum. Het is het verhaal van een ongekende, creatieve en vastberaden campagne waarvan het succes ook laat zien hoe dicht de natie bij een ramp kwam. 'Elke poging om de juiste uitslag van de verkiezingen te beïnvloeden, is mislukt', zegt Ian Bassin, medeoprichter van Protect Democracy, een onpartijdige belangenbehartigingsgroep voor de rechtsstaat. 'Maar het is enorm belangrijk voor het land om te begrijpen dat het niet per ongeluk is gebeurd. Het systeem werkte niet op magische wijze. Democratie is niet zelfuitvoerend.”

Daarom willen de deelnemers dat de geheime geschiedenis van de verkiezingen van 2020 wordt verteld, ook al klinkt het als een paranoïde koortsdroom: een goed gefinancierde kliek van machtige mensen uit verschillende sectoren en ideologieën, die achter de schermen samenwerken om percepties te beïnvloeden, verander regels en wetten, stuur berichtgeving in de media en controleer de informatiestroom. Ze manipuleerden de verkiezingen niet, ze versterkten het. En ze geloven dat het publiek de kwetsbaarheid van het systeem moet begrijpen om ervoor te zorgen dat de democratie in Amerika blijft bestaan.


Inhoud

Stoelen Bewerken

feesten Totaal
democratisch Onafhankelijk Republikeins
Laatste verkiezingen (2018) 45 2 53 100
Voor deze verkiezing 45 2 53 100
niet op 33 2 30 65
Klasse 1 (2018→2024) 21 2 10 33
Klasse 3 (2016→2022) 12 20 32
Omhoog 12 23 35
Klasse 2 (2014→2020) 12 21 33
Speciaal: klasse 3 2 2
Algemene verkiezingen
zittende met pensioen 1 3 4
zittende running 11 18 29
speciale verkiezingen
Aangestelde aan het rennen 2 2

Stemmen Bewerken

Nationale resultaten [21]
feesten Stemmen % Stoelen
Totaal
voordat
Omhoog Won Totaal
na
+/-
Republikeins 39,834,647 49.29 53 23 20 50 3
democratisch 38,011,916 47.03 45 12 15 48 3
libertariër 1,454,128 1.80 0 0 0 0
Groente 258,348 0.03 0 0 0 0
Grondwet 110,851 0.14 0 0 0 0
Andere feesten 794,479 0.98 0 0 0 0
Onafhankelijk 255,768 0.32 2 0 0 2
Inschrijven 100,946 0.12 0 0 0 0
Totaal 80,821,083 100 100 35 35 100

De Republikeinen verdedigden 23 zetels, terwijl de Democraten er 12 verdedigden. [12] Elk blok vertegenwoordigt een van de 100 Senaatszetels. "D#" is een Democratische senator, "I#" is een onafhankelijke senator en "R#" is een Republikeinse senator. Ze zijn zo gerangschikt dat de partijen gescheiden zijn en een meerderheid duidelijk is door het midden over te steken.

Voor de verkiezingen Bewerken

Elk blok geeft de acties van een zittende senator aan die de verkiezingen ingaan. Beide Independents caucus met de Democraten.

NS1 NS2 NS3 NS4 NS5 NS6 NS7 NS8 NS9 NS10
NS20 NS19 NS18 NS17 NS16 NS15 NS14 NS13 NS12 NS11
NS21 NS22 NS23 NS24 NS25 NS26 NS27 NS28 NS29 NS30
NS40
N.H.
Ran
NS39
Min.
Ran
NS38
Mich.
Ran
NS37
Massa.
Ran
NS36
Ziek.
Ran
NS35
Del.
Ran
NS34
ala.
Ran
NS33 NS32 NS31
NS41
NJ
Ran
NS42
NM
Met pensioen
NS43
Erts.
Ran
NS44
RI
Ran
NS45
va.
Ran
l1 l2 R53
Wyo.
Met pensioen
R52
W.V.a.
Ran
R51
Texas
Ran
Meerderheid → R50
ten.
Met pensioen
R41
La.
Ran
R42
Maine
Ran
R43
Missen.
Ran
R44
Mont.
Ran
R45
Neb.
Ran
R46
NC
Ran
R47
oke.
Ran
R48
SC
Ran
R49
SD
Ran
R40
Ky.
Ran
R39
Kan.
Met pensioen
R38
Iowa
Ran
R37
Idaho
Ran
R36
Naar adem snakken)
Ran
R35
Ga. (reg)
Ran
R34
kleur
Ran
R33
Ark.
Ran
R32
Ariz. (sp)
Ran
R31
Alaska
Ran
R21 R22 R23 R24 R25 R26 R27 R28 R29 R30
R20 R19 R18 R17 R16 R15 R14 R13 R12 R11
R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 R10

Na de verkiezingen Bewerken

Verschillende sites en individuen publiceerden voorspellingen van competitieve zitplaatsen. Bij deze voorspellingen werd gekeken naar factoren zoals de kracht van de zittende partij (als de zittende kandidaat was voor herverkiezing) en de andere kandidaten, en de partijdige neiging van de staat (gedeeltelijk weerspiegeld door de Cook Partisan Voting Index-beoordeling van de staat). De voorspellingen kenden beoordelingen toe aan elke stoel, wat het voorspelde voordeel aangaf dat een partij had bij het winnen van die stoel. De meeste gebruikte verkiezingsvoorspellers:

  • "opgooien": geen voordeel
  • "kantelen" (gebruikt door sommige voorspellers): voordeel dat niet zo sterk is als "lean"
  • "slank": klein voordeel
  • "aannemelijk": aanzienlijk, maar onoverkomelijk voordeel
  • "veilig" of "stevig": bijna zeker kans op overwinning

Staat Indieningstermijn voor
grote partij kandidaten [33] [34]
Indieningstermijn voor
inschrijfkandidaten in voorverkiezingen van grote partijen [p]
primair
verkiezing [33]
primair
uitloop
(indien nodig) [33]
Indieningstermijn minor
partij en niet-gelieerde kandidaten [34]
Indieningsdeadline voor kleine partij
en niet-gelieerde inschrijfkandidaten [q]
Algemeen
verkiezing
Poll sluiten
(EST) [35]
Alabama 8 november 2019 komt niet in aanmerking [36] 3 maart 2020 14 juli 2020 3 maart 2020 3 november 2020 [36] 3 november 2020 20:00
Alaska 1 juni 2020 komt niet in aanmerking [37] 18 augustus 2020 Nvt 18 augustus 2020 29 oktober 2020 [38] 3 november 2020 01:00 uur [r]
Arizona (speciaal) 6 april 2020 25 juni 2020 [39] 4 augustus 2020 Nvt 6 april 2020 24 september 2020 [39] 3 november 2020 09:00
Arkansas 11 november 2019 komt niet in aanmerking [40] 3 maart 2020 Niet nodig 1 mei 2020 5 augustus 2020 [40] 3 november 2020 8:30 in de avond
Colorado 17 maart 2020 24 april 2020 [41] 30 juni 2020 Nvt 9 juli 2020 16 juli 2020 [41] 3 november 2020 09:00
Delaware 14 juli 2020 komt niet in aanmerking [42] 15 september 2020 Nvt 1 september 2020 20 september 2020 [43] 3 november 2020 20:00
Georgië (normaal) 6 maart 2020 komt niet in aanmerking [44] 9 juni 2020 Niet nodig 14 augustus 2020 7 september 2020 [45] 3 november 2020 [s] 19:00
Georgië (speciaal) 6 maart 2020 komt niet in aanmerking [44] 3 november 2020 Nvt 14 augustus 2020 7 september 2020 [45] 5 januari 2021 [t] 09:00
Idaho 13 maart 2020 5 mei 2020 [46] 2 juni 2020 Nvt 13 maart 2020 6 oktober 2020 [46] 3 november 2020 22:00 uur
Illinois 2 december 2019 2 januari 2020 [47] 17 maart 2020 Nvt 20 juli 2020 3 september 2020 [47] 3 november 2020 20:00
Iowa 13 maart 2020 2 juni 2020 [48] 2 juni 2020 Niet nodig 13 maart 2020 3 november 2020 [48] 3 november 2020 22:00 uur
Kansas 1 juni 2020 Niet nodig [u] [49] 4 augustus 2020 Nvt 3 augustus 2020 3 november 2020 [50] 3 november 2020 09:00
Kentucky 10 januari 2020 komt niet in aanmerking [51] 23 juni 2020 Nvt 2 juni 2020 23 oktober 2020 [52] 3 november 2020 19:00
Louisiana 24 juli 2020 komt niet in aanmerking [53] 3 november 2020 Nvt 24 juli 2020 komt niet in aanmerking [54] Niet nodig 09:00
Maine 16 maart 2020 10 april 2020 [55] 14 juli 2020 Nvt 1 juni 2020 4 september 2020 [55] 3 november 2020 20:00
Massachusetts 5 mei 2020 1 september 2020 [56] 1 september 2020 Nvt 25 augustus 2020 3 november 2020 [56] 3 november 2020 20:00
Michigan 8 mei 2020 24 juli 2020 [57] 4 augustus 2020 Nvt 4 augustus 2020 23 oktober 2020 [57] 3 november 2020 20:00
Minnesota 2 juni 2020 19 mei 2020 [58] 11 augustus 2020 Nvt 2 juni 2020 27 oktober 2020 [58] 3 november 2020 09:00
Mississippi 10 januari 2020 Niet nodig [v] [59] 10 maart 2020 Niet nodig 10 januari 2020 3 november 2020 [w] [59] 3 november 2020 20:00
Montana 9 maart 2020 8 april 2020 [60] 2 juni 2020 Nvt 1 juni 2020 9 september 2020 [60] 3 november 2020 22:00 uur
Nebraska 2 maart 2020 1 mei 2020 [61] 12 mei 2020 Nvt 3 augustus 2020 23 oktober 2020 [61] 3 november 2020 09:00
New Hampshire 12 juni 2020 8 september 2020 [62] 8 september 2020 Nvt 2 september 2020 3 november 2020 [63] 3 november 2020 20:00
New Jersey 30 maart 2020 7 juli 2020 [64] 7 juli 2020 Nvt 7 juli 2020 3 november 2020 [64] 3 november 2020 20:00
New Mexico 10 maart 2020 17 maart 2020 [65] 2 juni 2020 Nvt 25 juni 2020 26 juni 2020 [66] 3 november 2020 09:00
Noord Carolina 20 december 2019 komt niet in aanmerking [67] 3 maart 2020 Niet nodig 3 maart 2020 21 juli 2020 [68] 3 november 2020 19:30 uur
Oklahoma 10 april 2020 komt niet in aanmerking [69] 30 juni 2020 Niet nodig 10 april 2020 komt niet in aanmerking [54] 3 november 2020 20:00
Oregon 10 maart 2020 19 mei 2020 [70] 19 mei 2020 Nvt 25 augustus 2020 3 november 2020 [70] 3 november 2020 22:00 uur
Rhode Island 24 juni 2020 8 september 2020 [71] 8 september 2020 Nvt 24 juni 2020 3 november 2020 [71] 3 november 2020 20:00
zuid Carolina 30 maart 2020 komt niet in aanmerking [72] 9 juni 2020 Niet nodig 20 juli 2020 3 november 2020 [73] 3 november 2020 19:00
zuid Dakota 31 maart 2020 komt niet in aanmerking [54] 2 juni 2020 Niet nodig 28 april 2020 komt niet in aanmerking [54] 3 november 2020 20:00
Tennessee 2 april 2020 17 juni 2020 [74] 6 augustus 2020 Nvt 2 april 2020 14 september 2020 [75] 3 november 2020 20:00
Texas 9 december 2019 komt niet in aanmerking [76] 3 maart 2020 14 juli 2020 13 augustus 2020 [x] 17 augustus 2020 [77] 3 november 2020 20:00
Virginia 26 maart 2020 komt niet in aanmerking [78] 23 juni 2020 Nvt 23 juni 2020 3 november 2020 [79] 3 november 2020 19:00
West Virginia 25 januari 2020 komt niet in aanmerking [80] 9 juni 2020 Nvt 31 juli 2020 15 september 2020 [81] 3 november 2020 19:30 uur
Wyoming 29 mei 2020 18 augustus 2020 [j] [82] 18 augustus 2020 Nvt 25 augustus 2020 3 november 2020 [83] 3 november 2020 09:00

Speciale verkiezingen tijdens het voorgaande congres Edit

Bij elke speciale verkiezing begint de termijn van de winnaar onmiddellijk nadat hun verkiezing is gecertificeerd door de regering van hun deelstaat.

Verkiezingen worden gesorteerd op datum en vervolgens op staat.

Verkiezingen die leiden tot het volgende congres Edit

Bij elke algemene verkiezing wordt de winnaar gekozen voor de termijn die begint op 3 januari 2021.

  • Y John Hickenlooper (Democratisch) 53,5% (Republikein) 44,2%
  • Raymon Doane (libertariër) 1,7%
  • Daniel Doyle (goedkeuringsstemming) 0,3%
  • Stephan "Seku" Evans (Eenheid) 0,3%
  • Y Chris Coons (Democratisch) 59,4%
  • Lauren Witzke (Republikein) 37,9%
  • Mark Turley (onafhankelijk van Delaware) 1,6%
  • Nadine Frost (libertair) 1,1%
  • Y Jim Risch (Republikein) 62,6% (Democratisch) 33,3%
  • Natalie Fleming (Onafhankelijk) 2,9%
  • Ray Writz (Grondwet) 1,2%
  • Y Dick Durbin (Democratisch) 54,9% (Republikein) 38,9% (Willie Wilson Party) 4%
  • Danny Malouf (Libertariër) 1,3%
  • David F. Zwart (Groen) 0,9%
  • Y Joni Ernst (Republikein) 51,8% (Democratisch) 45,2%
  • Rick Stewart (libertariër) 2,2%
  • Suzanne Herzog (Onafhankelijk) 0,8%
  • Y Bill Cassidy (Republikein) 59,3% (Democratisch) 19%
  • Champ Edwards (democratisch) 11,1%
  • Antoine Pierce (Democratisch) 2,7%
  • Dustin Murphy (Republikein) 1,9%
  • Drew David Knight (democratisch) 1,8%
  • Beryl Billiot (onafhankelijk) 0,8%
  • John Paul Bourgeois (onafhankelijk) 0,8%
  • Peter Wenstrup (democratisch) 0,7%
  • Aaron Sigler (libertariër) 0,5%
  • Vinny Mendoza (onafhankelijk) 0,4%
  • Melinda Mary Prijs (onafhankelijk) 0,4%
  • Jamar Montgomery (onafhankelijk) 0,3%
  • Reno Daret III (onafhankelijk) 0,2%
  • Xan John (onafhankelijk) 0,1%
  • Y Susan Collins (Republikein) 51% (Democratisch) 42,4%
  • Lisa Savage (onafhankelijk) 5%
  • Max Linn (onafhankelijk) 1,6%
  • Y Gary Peters (Democratisch) 49,9% (Republikein) 48,2%
  • Valerie Willis (Amerikaanse belastingbetalers) 0,9%
  • Marcia Squier (Groen) 0,7%
  • Doug Dern (Natuurwet) 0,2%
  • Y Tina Smith (Democratisch) 48,8% (Republikein) 43,5%
  • Kevin O'Connor (nu legale marihuana) 5,9%
  • Oliver Steinberg (Legaliseer Cannabis) 1,8%
  • Y Cindy Hyde-Smith (Republikein) 54,1% (Democratisch) 44,1%
  • Jimmy Edwards (libertariër) 1,8%
  • Inschrijvingen 0,1%
  • Y Ben Sasse (Republikein) 59,6%
  • Chris Janicek (democratisch) 23,2%
  • Preston Love Jr. (democratisch) (inschrijving) 11,6%
  • Gene Siadek (libertariër) 5,6%
  • Y Jeanne Shaheen (Democratisch) 56,7%
  • Corky Messner (Republikein) 41%
  • Justin O'Donnell (libertariër) 2,3%
  • Y Cory Booker (Democratisch) 57,2%
  • Rik Mehta (Republikein) 40,9%
  • Madelyn R. Hoffman (Groen) 0,9%
  • Veronica Fernandez (Van, Door, Voor!) 0,7%
  • Daniel Burke (LaRouche had gelijk) 0,3%
  • Y Ben Ray Lujan (Democratisch) 51,7%
  • Mark Ronchetti (Republikein) 45,6%
  • Bob Walsh (libertariër) 2,6%
  • Y Thom Tillis (Republikein) 48,7% (Democratisch) 46,9%
  • Shannon Bray (libertariër) 3,1%
  • Kevin Hayes (Grondwet) 1,2%
  • Y Jim Inhofe (Republikeinse) 62,9%
  • Abby Broyles (democratisch) 32,8%
  • Robert Murphy (libertariër) 2,2%
  • Joan Farr (onafhankelijk) 1,4%
  • AD Nesbit (onafhankelijk) 0,7%
  • Y Jeff Merkley (Democratisch) 56,9% (Republikein) 39,3%
  • Gary Dye (libertair) 1,8%
  • Ibrahim Taher (Pacific Groen) 1,8%
  • Inschrijvingen 0,1%
  • Y Bill Hagerty (Republikein) 62,2% (Democratisch) 35,2%
  • Elizabeth McLeod (onafhankelijk) 0,6%
  • Yomi Faparusi (onafhankelijk) 0,4%
  • Steven Hooper (onafhankelijk) 0,3%
  • Kacey Morgan (onafhankelijk) 0,3%
  • Ronnie Henley (Onafhankelijk) 0,3%
  • Aaron James (onafhankelijk) 0,2%
  • Eric Stansberry (onafhankelijk) 0,2%
  • Dean Hill (onafhankelijk) 0,2%
  • Jeffrey Grunau (Onafhankelijk) 0,1%
  • Y John Cornyn (Republikein) 53,5% (Democratisch) 43,9%
  • Kerry McKennon (libertariër) 1,9%
  • David B. Collins (Groen) 0,7%

12 races hadden een marge van minder dan 10%:

Staat Partij van de winnaar Marge
Georgië (normaal) Democratisch (flip) 1,23% [z]
Michigan democratisch 1.68%
Noord Carolina Republikeins 1.75%
Georgië (speciaal) Democratisch (flip) 2.08%
Arizona (speciaal) Democratisch (flip) 2.35%
Minnesota democratisch 5.24%
New Mexico democratisch 6.11%
Iowa Republikeins 6.59%
Maine Republikeins 8.59%
Colorado Democratisch (flip) 9.32%
Texas Republikeins 9.64%
Mississippi Republikeins 9.97%

De zittende democraat Doug Jones werd verkozen in een speciale verkiezing in 2017, waarbij hij de Republikeinse kandidaat Roy Moore nipt versloeg. [85] [86] Hij liep voor een volledige termijn in 2020, verloor van de Republikein Tommy Tuberville in een aardverschuiving.

Tuberville is een voormalig voetbalhoofdtrainer voor Auburn University. Hij versloeg voormalig senator en procureur-generaal Jeff Sessions in een tweede ronde op 14 juli om de Republikeinse nominatie veilig te stellen, nadat hij de goedkeuring van president Donald Trump had gekregen. Sessions bekleedde de zetel tot 2017 toen hij ontslag nam om procureur-generaal te worden in de regering-Trump.

Alabama is een van de meest Republikeinse staten van het land, en de overwinning van Jones was deels te wijten aan beschuldigingen van aanranding tegen de kandidaat Roy Moore tijdens de speciale verkiezing. De meeste analisten verwachtten dat de zetel terug zou keren naar de GOP-controle. Tuberville versloeg Jones met meer dan 20 procentpunten. [87]

In 2014 werd de Republikein Dan Sullivan voor één termijn gekozen en versloeg hij de zittende Democraat Mark Begich. Hij versloeg onafhankelijke uitdager Al Gross om een ​​tweede ambtstermijn te winnen. [88]

Potentiële Democratische kandidaten waren onder meer Begich, die de Democratische kandidaat was voor gouverneur van Alaska in 2018, en de burgemeester van Anchorage, Ethan Berkowitz, die de Democratische kandidaat was voor de gouverneur van Alaska in 2010. Een democraat, Edgar Blatchford, diende een aanvraag in voor de indiening van 1 juni. deadline. [89]

Gross, een orthopedisch chirurg en visser, heeft op 2 juli 2019 zijn kandidatuur als onafhankelijk verklaard. [90] Hij nam deel aan een gezamenlijke voorverkiezingen voor de Alaska Democratic Party, Alaska Libertarian Party en Alaskan Independence Party, en won de nominatie als onafhankelijk gesteund door de Democratische Partij.

Ondanks voorspellingen van een spannende race versloeg Sullivan Gross met 12,7 procentpunten. [91]

De zesjarige Republikein John McCain werd herkozen in 2016, maar stierf op 25 augustus 2018. [92] De Republikeinse gouverneur Doug Ducey benoemde voormalig senator Jon Kyl om de zetel tijdelijk te bezetten. [93] Nadat Kyl aan het einde van het jaar aftrad, benoemde Ducey de vertrekkende Amerikaanse vertegenwoordiger Martha McSally om hem te vervangen nadat ze de verkiezingen had verloren van de andere senaatszetel in Arizona. [94] McSally nam deel aan de speciale verkiezing van 2020 om de resterende twee jaar van de termijn te vullen, [95] verloor van democraat Mark Kelly, een voormalige astronaut.

Eens een solide Republikeinse staat, werd Arizona eind 2010 meer paars. De zittende Republikeinse Martha McSally werd twee maanden na het verlies van de Amerikaanse senaatsverkiezingen in Arizona van 2018 aan de democraat Kyrsten Sinema benoemd op de zetel van wijlen John McCain. Haar Democratische tegenstander, astronaut Mark Kelly, haalde aanzienlijk meer geld op en leidde haar over het algemeen met 5 tot 15 punten in de peiling. McSally leed ook aan lage goedkeuringsclassificaties vanwege haar sterke loyaliteit aan Trump, die niet populair was in Arizona ondanks het feit dat ze de staat in 2016 met 3,5 punten had gewonnen [96]

De Republikeinse Tom Cotton voor één termijn werd in 2014 gekozen na twee jaar in het Huis van Afgevaardigden van de Verenigde Staten te hebben gediend, waarbij hij de zittende Democratische senator Mark Pryor met een comfortabele marge versloeg. Cotton werd herkozen voor een tweede termijn met een marge van 33 punten en versloeg Libertarian Ricky Dale Harrington Jr [97] [98] [99]

Joshua Mahony, een non-profit executive en 2018 Democratische kandidaat voor het Congres in het 3e congresdistrict van Arkansas, diende een aanvraag in om zich kandidaat te stellen voor de Democratische nominatie, [100] maar stopte net na de indieningsdeadline. [101] Geen andere Democraten dienden binnen de indieningstermijn in. Progressief activist Dan Whitfield liep als onafhankelijk, maar schortte zijn campagne op 1 oktober 2020 op, nadat hij zich niet voor de stemming had weten te kwalificeren. [102]

Cory Gardner, de Republikein voor één termijn, werd in 2014 gekozen na vier jaar in het Huis van Afgevaardigden van de Verenigde Staten te hebben gediend, en versloeg de democraat Mark Udall nipt. Gardner zocht een tweede termijn, maar verloor met 9,3 procentpunten van de Democraat John Hickenlooper. [103]

Hickenlooper is een populaire voormalige gouverneur van Colorado en leidde Gardner met maar liefst 20 procentpunten in peilingen, waarbij de meeste experts hem als een grote favoriet beschouwen. Gardner was Colorado's enige Republikeinse ambtsdrager over de gehele staat, en de eens zo paarse staat is sinds zijn nipte overwinning in 2014 steeds meer democratisch geworden. Gardner had ook lage goedkeuringsclassificaties vanwege zijn sterke loyaliteit aan Trump, die Colorado in 2016 verloor aan Hillary Clinton met 4,9%, en in 2020 aan Joe Biden met 13,5%. [104] [105] Hickenlooper haalde ook aanzienlijk meer geld op dan Gardner. [106]

De eenjarige Democraat Chris Coons werd herkozen in 2014. Hij trad voor het eerst in functie na het winnen van een speciale verkiezing in 2010, die plaatsvond nadat de oude senator Joe Biden ontslag had genomen om vice-president van de Verenigde Staten te worden (Biden won ook de presidentsverkiezingen van 2020 en werd president). Hij kreeg te maken met een mislukte primaire uitdaging van technologiemanager Jessica Scarane. De conservatieve activist Lauren Witzke en advocaat Jim DeMartino waren kandidaat voor de Republikeinse nominatie.

De voorverkiezingen in Delaware werden gehouden op 15 september 2020. [107]

Vanwege het ontslag van de Republikeinse senator Johnny Isakson om gezondheidsredenen in 2019, waren beide Senaatszetels van Georgië in november 2020 beschikbaar voor verkiezing. [108] De staat had sinds het midden van de jaren negentig de Republikeinen gekanteld in senaatsraces, maar verhoogde steun voor Democraten in dichtbevolkte buitenwijken heeft kantoorverkiezingen competitiever gemaakt, een hechte gouverneursrace, meerdere nauwe Amerikaanse huisraces en vele andere hechte lokale kantoorraces resulteerden in Democratische winsten bij de verkiezingen van 2018. Zowel de reguliere als de speciale verkiezing werden als zeer competitieve toss-ups beschouwd. [109] Beide verkiezingen kregen nationale aandacht, alsof de Republikeinen ten minste één van deze zetels zouden winnen, ze een meerderheid van de Senaat zouden behouden, maar als de Democraten beide zouden winnen, zou de Senaat 50/50 worden verdeeld en vice-president Kamala Harris zou breken de stropdas.

Georgië (normaal) Bewerken

David Perdue, een Republikein voor één termijn, werd in 2014 gekozen en zocht een tweede termijn. [110]

Jon Ossoff, een voormalig congreskandidaat, documentairefilmproducent en onderzoeksjournalist, versloeg voormalig Columbus-burgemeester Teresa Tomlinson en luitenant-gouverneur-kandidaat Sarah Riggs Amico van 2018 in de Democratische voorverkiezingen om nominatie veilig te stellen. [111] [112] Hij werd geconfronteerd met de zittende Republikein David Perdue in de verkiezingen van 3 november.

Bij de verkiezingen van november kreeg geen enkele kandidaat 50% of meer van de totale stemmen volgens de Georgische wet. De verkiezing ging door naar een tweede ronde, Ossoff en Perdue, op 5 januari 2021. Ossoff werd als winnaar geprojecteerd op 6 januari. , [113] en Perdue gaven toe op 8 januari [114]

Georgië (speciaal) Bewerken

Drie termijn senator Johnny Isakson kondigde op 28 augustus 2019 aan dat hij op 31 december 2019 ontslag zou nemen uit de Senaat, daarbij verwijzend naar gezondheidsproblemen. [115] De gouverneur van Georgië, Brian Kemp, benoemde de Republikeinse Kelly Loeffler om Isakson te vervangen totdat er reguliere verkiezingen konden worden gehouden. Loeffler trad op 6 januari 2020 aan en nam deel aan de verkiezingen van november 2020 om haar zetel te behouden. [116]

Andere Republikeinen die naar de zetel renden, waren Wayne Johnson, voormalig chief operating officer van het Office of Federal Student Aid, [117] en de vierjarige Amerikaanse vertegenwoordiger Doug Collins. [118]

Op 3 november 2020 werd een "jungle primary" gehouden, maar geen enkele kandidaat won meer dan 50% van de stemmen, dus werd er op 5 januari 2021 een tweede verkiezing gehouden tussen de top twee, Loeffler en de Democratische uitdager Raphael Warnock. [ 119] Warnock versloeg Loeffler, die aanvankelijk weigerde toe te geven en beloofde de uitkomst aan te vechten [120] maar gaf toe op 7 januari, na de bestorming van het Amerikaanse Capitool. [121]

De republikein Jim Risch, die twee ambtstermijnen heeft geduurd, streden met succes voor een derde termijn in 2020 en versloeg de democraat Paulette Jordan met een aardverschuiving. Jordan is een voormalig gouverneur-kandidaat en voormalig Coeur d'Alene Tribal Councilwoman.

Democraat van vier termijnen en een minderheid van de Senaat, Dick Durbin, won gemakkelijk een vijfde ambtstermijn en versloeg de Republikein Mark Curran met een marge van 16 punten. [122]

Curran was van 2006 tot 2018 sheriff van Lake County en won de Republikeinse voorverkiezingen met 41,55% van de stemmen. [123]

Anti-oorlogsactivist Marilyn Jordan Lawlor [124] en staatsvertegenwoordiger Anne Stava-Murray [125] daagden Durbin kort uit in de Democratische voorverkiezing, maar beiden trokken zich uiteindelijk terug. [126] [127]

Willie Wilson, burgemeester van Chicago in 2019, een zakenman en eeuwige kandidaat, was lid van de "Willie Wilson Party", met de steun van een handvol wethouders van Chicago en de Chicago Police Union.

Joni Ernst, de republikein voor één termijn, die in 2014 voor het eerst in de Senaat werd gekozen, won een tweede ambtstermijn en versloeg de Democraat Theresa Greenfield. [128]

Greenfield won de Democratische nominatie en versloeg voormalig vice-admiraal Michael T. Franken, advocaat Kimberly Graham en zakenman Eddie Mauro in de voorverkiezingen.

Ernst's populariteit was gedaald in peilingen, en velen beschouwden deze stoel als een mogelijke Democratische pick-up, maar Ernst werd herkozen met een meer dan verwachte 6,5 punten.

De vierjarige Republikein Pat Roberts, werd in 2014 herkozen met 53,15% van de stemmen en kondigde op 4 januari 2019 aan dat hij zich in 2020 niet herkiesbaar zou stellen.

In de Republikeinse voorverkiezing versloeg Roger Marshall, de vertegenwoordiger van de Verenigde Staten, voormalig staatssecretaris van Kansas Kris Kobach, [129] voorzitter van de Turnpike Authority van de staat Dave Lindstrom, [130] president van de staatssenaat Susan Wagle, en anderen. [131]

Er werd veel gespeculeerd over een senaatsbod van Mike Pompeo (de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, voormalig directeur van de Central Intelligence Agency en voormalig Amerikaanse vertegenwoordiger voor het 4e congresdistrict van Kansas), maar hij ging niet mee. [132] [133]

Barbara Bollier, een staatsenator en voormalig Republikein, [134] versloeg voormalig congreskandidaat Robert Tillman [135] voor de Democratische nominatie, maar verloor van Marshall met een meer dan verwachte marge van 11,4 punten.

De Republikein Mitch McConnell, de meerderheidsleider van de senaat, versloeg de democraat Amy McGrath met 19,6 procentpunten en won een 7e ambtstermijn.

De Republikein Bill Cassidy won een tweede ambtstermijn en versloeg de democraat Adrian Perkins en anderen. [136]

Een Louisiana primary (een vorm van jungle primary) werd gehouden op 3 november. Als geen enkele kandidaat de meerderheid van de stemmen had behaald in de primary, zouden er tweede verkiezingen zijn gehouden, maar Cassidy won in de eerste ronde.

De Republikeinse Susan Collins won een vijfde ambtstermijn en versloeg voorzitter van het Maine Huis van Afgevaardigden Sara Gideon. [137]

Gideon leidde Collins consequent in peilingen gedurende bijna de hele verkiezingscyclus. Collins wordt beschouwd als een van de meest gematigde Republikeinen in de Senaat en had nog nooit een competitieve herverkiezingscampagne meegemaakt, hoewel Maine democratisch leunt. Maar ze kreeg te maken met groeiende impopulariteit vanwege haar steeds conservatiever stemgedrag en haar stemmen om Brett Kavanaugh te bevestigen voor het Hooggerechtshof en om Trump vrij te spreken in zijn afzettingsproces. Ondanks bijna alle peilingen en Gideons formidabele financiering, [138] werd Collins herkozen met een verrassende marge van 8,6 punten.

Opvoeder en activist Lisa Savage stelde zich ook kandidaat voor de Groene partij. [139]

Democraat Ed Markey werd herkozen in 2014, nadat hij in 2013 een speciale verkiezing had gewonnen ter vervanging van de oude zittende John Kerry, die ontslag nam om de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken te worden. Hij won gemakkelijk een tweede volledige termijn in 2020 en versloeg de Republikein Kevin O'Connor met meer dan 33 procentpunten. [140]

Markey weerde een primaire uitdaging af van Joe Kennedy III, een vierjarige Amerikaanse vertegenwoordiger voor het vierde district van Massachusetts en kleinzoon van de voormalige Amerikaanse senator en de Amerikaanse procureur-generaal Robert F. Kennedy. Dit was de eerste keer dat een lid van de familie Kennedy een verkiezing in Massachusetts verloor. [141]

O'Connor versloeg samenzweringstheoreticus Shiva Ayyadurai, een voormalige kandidaat voor de onafhankelijke senaat, in de Republikeinse voorverkiezingen. [142] [143]

Op 24 augustus 2020 lanceerde de eeuwige kandidaat Vermin Supreme een inschrijfcampagne voor de libertaire nominatie, [144] maar kreeg te weinig stemmen om in aanmerking te komen voor de algemene verkiezingen. [145]

Democraat Gary Peters won nipt een tweede ambtstermijn, [146] het verslaan van de Republikein John James.

James won voor de tweede keer een Republikeinse nominatie voor de Senaat van Michigan, [147] nadat hij in 2018 tegen de zittende Democraat Debbie Stabenow had gelopen voor de andere senaatszetel van Michigan. Hij kreeg alleen symbolische oppositie te verduren voor de Republikeinse nominatie van 2020, tegen de eeuwige kandidaat Bob Carr. [148]

De zittende democraat Tina Smith werd in 2018 benoemd tot lid van de Amerikaanse senaat om Al Franken te vervangen nadat ze als luitenant-gouverneur had gediend, en won later in 2018 een speciale verkiezing om de rest van Frankens ambtstermijn te vervullen. Ze versloeg de Republikein Jason Lewis en won haar eerste volledige ambtstermijn. [149]

De zittende Republikeinse Cindy Hyde-Smith won haar eerste volledige ambtstermijn en versloeg de democraat en voormalig Amerikaanse minister van landbouw Mike Espy met 10 procentpunten.[150] Deze race was een exacte rematch van de speciale verkiezing van de Mississippi Senaat van 2018, waarin Hyde-Smith Espy versloeg voor de resterende twee jaar van de zittingsperiode.

De libertaire kandidaat Jimmy Edwards maakte ook de algemene verkiezingsstemming.

De Republikein Steve Daines won een tweede ambtstermijn en versloeg daarmee de Democratische kandidaat, de gouverneur van Montana, Steve Bullock. [151]

Daines werd (vóór zijn benoeming) in de Republikeinse voorverkiezingen tegengewerkt door ijzerhandelmanager Daniel Larson en voormalig Democratisch voorzitter van het Montana Huis van Afgevaardigden John Driscoll, die in 2020 van partij veranderde. [152]

Bullock won de Democratische nominatie, [153] het verslaan van nucleair ingenieur en veteraan van de Amerikaanse marine John Mues. [154]

Libertarian en Groene partijkandidaten zouden op de algemene verkiezingsstemming verschijnen, maar de libertariërs weigerden een vervanger te nomineren nadat hun kandidaat zich had teruggetrokken en de genomineerde van de Groenen was gediskwalificeerd.

Toen Bullock zijn kandidatuur eenmaal had ingediend, werd de race als zeer competitief gezien. Bullock is een populaire gouverneur en een gematigde, leidde in de lente en zomer van 2020 veel peilingen en haalde meer geld op dan Daines. Dichter bij de verkiezingsdag stond Bullock iets achter in de peilingen, maar de verkiezingen werden nog steeds als relatief competitief gezien. Daines versloeg Bullock met een groter dan verwachte marge van 10 punten.

De Republikein Ben Sasse won gemakkelijk een tweede ambtstermijn en versloeg de democraat Chris Janicek met meer dan 40 procentpunten. [155] [ mislukte verificatie ]

Sasse had zakenman en voormalig voorzitter van de Republikeinse Partij van Lancaster County, Matt Innis, verslagen in de Republikeinse voorverkiezingen met 75,2% van de stemmen.

Zakenman en kandidaat voor de senaat van 2018, Chris Janicek, won de Democratische voorverkiezingen met 30,7% van de stemmen en versloeg zes andere kandidaten.

Libertarian kandidaat Gene Siadek verscheen ook op de algemene verkiezingsstemming.

Na de voorverkiezingen trok de Democratische partij van Nebraska haar steun aan Janicek in toen beschuldigingen naar voren kwamen dat hij een campagnemedewerker seksueel had lastiggevallen. [156] Janicek weigerde de race te verlaten ondanks het feit dat de staatspartij zijn voormalige primaire tegenstander goedkeurde, [ verduidelijking nodig ] waardoor voormalig Democratisch Congreslid Brad Ashford op 23 augustus 2020 een inschrijfcampagne aankondigde. [157] [158] Nadat Janicek had gezworen toch in de race te blijven, trok Ashford zich op 27 augustus terug, daarbij verwijzend naar gebrek aan tijd en middelen die nodig waren. voor een campagne van de Amerikaanse Senaat. [159] De staat Democratische Partij wierp vervolgens haar steun achter de oude Nebraska-activist Preston Love, Jr., die zich kandidaat stelde voor de zetel. [160] [161]

Democraat Jeanne Shaheen met twee ambtstermijnen won een derde ambtstermijn met bijna 16 procentpunten en versloeg daarmee de Republikein Corky Messner. [162]

Messner versloeg de brigadegeneraal van het Amerikaanse leger Donald C. Bolduc en de eeuwige kandidaat Andy Martin voor de Republikeinse nominatie, [163] [164] [165] het winnen van de nominatie op 8 september.

Libertariër Justin O'Donnell verscheen ook op de algemene verkiezingen. [166]

Democraat Cory Booker won een tweede volledige ambtstermijn, nadat hij voor het eerst zijn zetel had gewonnen in een speciale verkiezing in 2013 na zeven jaar als burgemeester van Newark te hebben gediend. Hij versloeg de Republikein Rick Mehta met een marge van meer dan 16 procentpunten.

Booker had de nominatie van zijn partij voor het presidentschap van de Verenigde Staten in 2020 aangevraagd. Hij schortte zijn presidentiële campagne op 13 januari 2020 op en bevestigde zijn voornemen om een ​​tweede Senaatstermijn te zoeken. [167]

Advocaat Rik Mehta versloeg ingenieur Hirsh Singh, 2018 Onafhankelijke Amerikaanse Senaatkandidaat Tricia Flanagan, 2018 onafhankelijke Amerikaanse Senaatkandidaat Natalie Lynn Rivera, en Eugene Anagnos voor de Republikeinse nominatie.

Groene partijkandidaat Madelyn Hoffman en twee onafhankelijke kandidaten verschenen ook op de algemene verkiezingsstemming.

New Jersey heeft sinds 1972 geen Republikeinse senator gekozen en alle experts verwachtten dat Booker gemakkelijk herkozen zou worden. [168]

De tweejarige Democraat Tom Udall was de enige zittende Democratische Amerikaanse senator die in 2020 met pensioen ging. [169] De democratische Amerikaanse vertegenwoordiger Ben Ray Luján [170] versloeg de Republikein Mark Ronchetti met 6 procentpunten.

Luján won de Democratische nominatie zonder serieuze oppositie.

Ronchetti, de voormalige KRQE-hoofdmeteoroloog, versloeg voormalig ambtenaar van het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Zaken Gavin Clarkson en uitvoerend directeur van de New Mexico Alliance for Life Elisa Martinez in de voorverkiezingen. [171] [172] [173]

Libertarian Bob Walsh verscheen ook op de algemene verkiezingsstemming. [ citaat nodig ]

De Republikein Thom Tillis won een tweede ambtstermijn en versloeg daarmee de voormalige Democratische senator Cal Cunningham.

Cunningham versloeg staatsenator Erica D. Smith en Mecklenburg County-commissaris Trevor Fuller voor de Democratische nominatie. Tillis versloeg drie tegenstanders. [174]

De Libertarische Partij en de Partij van de Grondwet hadden kandidaten op de algemene verkiezingsstemming.

Ondanks dat hij onpopulair was geworden bij zowel centristische als conservatieve Republikeinen vanwege zijn inconsistente steun aan Trump, en bijna de hele cyclus nipt achterliep in peilingen, [175] won Tillis de herverkiezing met bijna 2 punten. [176]

De Republikein Jim Inhofe won gemakkelijk een vijfde ambtstermijn en versloeg de democraat Abby Broyles met meer dan 30 procentpunten.

Inhofe versloeg J.J. Stitt, een boer en wapenwinkeleigenaar, en Neil Mavis, een voormalige kandidaat van de Libertarian Party, voor de Republikeinse nominatie. [177]

Broyles, een advocaat, versloeg de eeuwige kandidaat Sheila Bilyeu en de kandidaat voor het 5e congresdistrict van 2018 Elysabeth Britt voor de Democratische nominatie.

Libertarian kandidaat Robert Murphy en twee Independents verschenen ook op de algemene verkiezingsstemming.

Oklahoma is een van de meest solide Republikeinse staten [22] en Inhofe won in een aardverschuiving.

Democraat Jeff Merkley won een derde ambtstermijn en versloeg de Republikein Jo Rae Perkins met meer dan 17 procentpunten. Merkley ontving ook de nominaties van de Oregon Independent Party en de Working Families Party. [178]

Perkins, een Amerikaanse Senaat van 2014 en een kandidaat van het Amerikaanse Huis van 2018, versloeg drie andere kandidaten in de Republikeinse voorverkiezingen met 49,29% van de stemmen. Ze is een aanhanger van QAnon. [179]

Ibrahim Taher was ook aanwezig bij de algemene verkiezingen, hij vertegenwoordigde de Pacific Green Party [180] en de Oregon Progressive Party. Gary Dye vertegenwoordigde de Libertarische Partij. [178]

Democraat Jack Reed won een vijfde ambtstermijn en versloeg de Republikein Allen Waters met meer dan 33 procentpunten.

Zowel Reed als Waters liepen zonder tegenstand voor hun respectieve nominaties.

De driejarige Republikein Lindsey Graham won een vierde ambtstermijn en versloeg de democraat Jaime Harrison met meer dan tien procentpunten in een veelbesproken race.

Graham versloeg drie tegenstanders in de Republikeinse voorverkiezingen van 9 juni. [181]

Nadat zijn belangrijkste tegenstanders waren afgehaakt, was Jaime Harrison, voormalig voorzitter van de Democratische Partij van South Carolina, ongehinderd voor de Democratische nominatie.

Bill Bledsoe won de nominatie voor de Grondwetspartij. Op 1 oktober 2020 stopte Bledsoe met de race en steunde Graham, maar bleef op de stemming zoals vereist door de staatswet. [182]

Ondanks de aanzienlijke Republikeinse neiging van de staat als geheel, gaven peilingen aan dat de senaatsverkiezingen competitief waren, met zomerpeilingen variërend van een gelijkspel tot een bescheiden voordeel voor Graham. [183] ​​[184] Grahams populariteit was afgenomen als gevolg van zijn innige omhelzing van Trump, waarmee hij zijn uitgesproken kritiek op Trump in de 2016-campagne ongedaan maakte. [185] [186]

Graham's overwinning was met een veel grotere marge dan verwacht, [187] als onderdeel van een breder patroon van Republikeinen die de peilingen in 2020 overtroffen.

Republikein Mike Rounds, voormalig gouverneur van South Dakota, won een tweede ambtstermijn en versloeg de democraat Dan Ahlers.

Ahlers, een vertegenwoordiger van de staat South Dakota, nam zonder tegenstand deel aan de Democratische voorverkiezingen. [189]

Een onafhankelijke kandidaat, Clayton Walker, diende een aanvraag in, maar kwam niet in aanmerking voor de stemming. [190]

Lamar Alexander, de Republikein voor drie termijnen, werd in 2014 herkozen. Hij kondigde in december 2018 aan dat hij niet zou streven naar een vierde termijn. [191]

Bijgestaan ​​door een goedkeuring van Trump won [192] voormalig ambassadeur in Japan Bill Hagerty de Republikeinse nominatie [193] en de zetel.

Hagerty versloeg orthopedisch chirurg Manny Sethi [194] en 13 anderen in de Republikeinse voorverkiezingen.

Milieuactivist Marquita Bradshaw uit Memphis versloeg James Mackler, een veteraan uit de oorlog in Irak en advocaat in Nashville, [195] in de Democratische voorverkiezingen, een grote schok.

Negen onafhankelijke kandidaten verschenen ook op de algemene verkiezingsstemming.

Hagerty versloeg gemakkelijk Bradshaw.

De Republikein John Cornyn won een vierde [196] ambtstermijn en versloeg de Democraat MJ Hegar met iets minder dan tien procentpunten.

Cornyn versloeg vier andere kandidaten in de Republikeinse voorverkiezingen, met 76,04% van de stemmen.

Hegar, een veteraan in de luchtmacht en de Democratische kandidaat van 2018 voor het 31e congresdistrict van Texas, [197] versloeg senator Royce West en 11 andere kandidaten in de Democratische voorverkiezingen. Hegar en West gingen door naar een primaire tweede ronde op 14 juli om te beslissen over de nominatie, en Hegar had de overhand.

De Groene en Libertarische Partijen verschenen ook op de algemene verkiezingsstemming. Kandidaten van de Mensenrechtenpartij en de People over Politics Party en drie onafhankelijken kwamen niet in aanmerking.

Over de hele staat races in Texas zijn de afgelopen jaren competitiever geworden, en peilingen in augustus/september toonden Cornyn met een voorsprong van 4-10 punten op Hegar, terwijl een aanzienlijk deel van het electoraat nog onbeslist was. [198] [199] Cornyns overwinning bevond zich aan de bovenkant van het pollingspectrum.

Democraat Mark Warner won een derde ambtstermijn en versloeg de Republikein Daniel Gade.

Warner liep ongehinderd in de Democratische voorverkiezingen. [200]

Gade, een professor en veteraan van het Amerikaanse leger, [201] versloeg leraar Alissa Baldwin [202] en veteraan en inlichtingenofficier Thomas Speciale [203] van het Amerikaanse leger in de Republikeinse voorverkiezingen.

De Republikein Shelley Moore Capito werd herkozen voor een tweede termijn in een aardverschuiving en versloeg de democraat Paula Jean Swearingen met 43 punten.

Capito werd tevergeefs uitgedaagd in de Republikeinse voorverkiezingen door boer Larry Butcher en Allen Whitt, voorzitter van de West Virginia Family Policy Council. [204]

Swearingen, een milieuactivist en niet-succesvolle kandidaat voor de Senaat in 2018, [205] won de Democratische voorverkiezing en versloeg voormalig burgemeester van South Charleston Richie Robb en voormalig staatsenator Richard Ojeda, die eerder kandidaat was voor het Congres en kortstondig president in 2020.

De libertaire kandidaat David Moran verscheen ook op de algemene verkiezingsstemming.

De vierjarige Republikein Mike Enzi kondigde in mei 2019 aan dat hij met pensioen zou gaan. De Republikeinse kandidaat Cynthia Lummis versloeg de Democratische kandidaat Merav Ben-David met meer dan 46 procentpunten.

Lummis won de Republikeinse nominatie in een veld van negen kandidaten. [206]

Ben-David, de voorzitter van de afdeling Zoölogie en Fysiologie aan de Universiteit van Wyoming, versloeg gemeenschapsactivisten Yana Ludwig en James Debrine, denktankmanager Nathan Wendt en eeuwige kandidaten Rex Wilde en Kenneth R. Casner voor de Democratische nominatie.


Verkiezingen van 2020 onthullen twee brede stemcoalities die fundamenteel op gespannen voet staan

Mensen verzamelen zich op Times Square terwijl ze wachten op de verkiezingsresultaten op 3 november 2020 in New York City. (David Dee Delgado/Getty Images)

Zelfs voordat alle stemmen zijn geteld, lijken Amerikanen in de 2020-presidentsverkiezingen met het hoogste percentage in 120 jaar te hebben gestemd. Democraat Joe Biden heeft op 6 november meer dan 74 miljoen stemmen verzameld, terwijl de Republikein Donald Trump bijna 70 miljoen heeft gekregen – al de meeste en de op één na meeste in de geschiedenis van de VS.

Maar als een van de eerste dingen die we uit de verkiezingen kunnen halen de historische deelname van kiezers is, dan is een andere misschien de aanhoudende politieke polarisatie die de Verenigde Staten is gaan bepalen. Democraten en Republikeinen zouden allebei met reden tot teleurstelling weg kunnen lopen van de verkiezingen, en een verdeelde regering in Washington is een duidelijke mogelijkheid.

Het is niet alleen Washington dat verdeeld zal worden. De gekozen functionarissen die in januari de ambtseed afleggen, vertegenwoordigen twee brede coalities van kiezers die elkaar diep wantrouwen en die het fundamenteel oneens zijn over het beleid, de plannen en zelfs de problemen waarmee het land vandaag wordt geconfronteerd.

Geen enkel probleem lijkt deze kloof meer te illustreren dan de pandemie van het coronavirus. Met tot nu toe meer dan 235.000 doden in de VS en de verkiezingen zelf verstoord als gevolg van het virus, zei 82% van de geregistreerde kiezers die Biden steunen in oktober dat de uitbraak “erg belangrijk” zou zijn voor hun stem. Slechts 24% van de geregistreerde kiezers die Trump steunen, zei hetzelfde.

De enorme kloof over het belang van COVID-19 als stemkwestie is slechts een van de vele manieren, groot en klein, waarop het virus de partijdige kampen in 2020 heeft verdeeld. Democraten en democratisch georiënteerde onafhankelijken hebben consequent veel meer bezorgdheid geuit over het virus dan Republikeinen en GOP leaners. Vóór de verkiezingen zeiden de meeste Republikeinen dat de pandemie overdreven was en dat de VS de uitbraak zoveel mogelijk onder controle hadden gehouden – standpunten die door de meeste Democraten werden verworpen.

De coalities van Biden en Trump verschillen ook fundamenteel van mening over raciale ongelijkheid en wetshandhaving – belangrijke kwesties in een jaar waarin landelijke protesten plaatsvonden na de moord op George Floyd door de politie in Minneapolis. Ongeveer driekwart van de geregistreerde kiezers die Biden steunen (76%) zei in de zomer dat raciale en etnische ongelijkheid erg belangrijk zouden zijn voor hun stem, slechts 24% van de Trump-aanhangers was het daarmee eens. Omgekeerd zei ongeveer driekwart van de Trump-stemmers (74%) dat de kwestie van gewelddadige misdaad erg belangrijk voor hen was, vergeleken met minder dan de helft van de Biden-stemmers (46%).

De twee partijen liggen ook mijlenver uit elkaar als het gaat om meer algemene vragen over ras. In een zomerenquête zei 74% van de Biden-stemmers "het is een stuk moeilijker" om een ​​zwarte te zijn in dit land dan om een ​​blanke te zijn - een mening die wordt gedeeld door slechts 9% van de Trump-stemmers. En terwijl 59% van de Biden-stemmers zei dat blanke mensen “veel” profiteren van voordelen in de samenleving die zwarte mensen niet hebben, was slechts 5% van de Trump-stemmers het daarmee eens. Inderdaad, de kiezers van Biden en Trump waren veel meer verdeeld over deze vragen dan de kiezers van Hillary Clinton en Trump in 2016.

Klimaatverandering markeert een ander gebied waar politiek compromis een uitdaging kan zijn, omdat Biden en Trump-aanhangers het niet eens zijn over het belang van de kwestie zelf. Ongeveer tweederde van de Biden-stemmers (68%) zei in de zomer dat klimaatverandering dit jaar erg belangrijk zou zijn voor hun stem. Maar voor Trump-stemmers, klimaatverandering gerangschikt laatste van de 12 onderwerpen die werden gevraagd, van belang, en slechts 11% zei dat het een belangrijke factor zou zijn bij hun stem.

Dat wil niet zeggen dat er geen overeenstemming is tussen de twee coalities. Nu bedrijven in veel delen van het land nog steeds gesloten zijn vanwege COVID-19, zeiden meerderheden in beide groepen (84% van de Trump-stemmers en 66% van de Biden-stemmers) in oktober dat de economie een belangrijk stemprobleem voor hen zou zijn. Maar zelfs op een gebied van schijnbare overeenstemming zijn er verschillen in de manier waarop partizanen denken over de economie, de mate waarin ze het zien als verweven met de uitbraak van het coronavirus en enkele van de specifieke bepalingen die ze graag zouden zien in nieuwe hulp pakket goedgekeurd door het Congres.

In een zomerenquête was de overweldigende consensus onder Democraten (94%) dat de effectievere manier om de Amerikaanse economie te helpen herstellen, is om het aantal coronavirusinfecties aanzienlijk te verminderen tot een niveau waarop meer mensen zich op hun gemak voelen om naar winkels, scholen en andere werkplekken te gaan. De Republikeinen waren bijna gelijk verdeeld over deze vraag: 49% deelde het democratische perspectief, terwijl 50% zei dat het effectiever is om meer winkels, scholen en werkplekken te openen, zelfs als er heeft niet een significante vermindering van infecties. De vraag of en hoe bedrijven te openen, zal de komende weken van het grootste belang zijn, aangezien de VS te maken krijgen met een daling van het aantal gevallen van COVID-19.

Aan de vele politieke meningsverschillen tussen Biden- en Trump-kiezers ligt een meer persoonlijk gevoel van wantrouwen en desillusie ten grondslag dat compromissen des te moeilijker zou kunnen maken, vooral in de nasleep van een omstreden presidentsverkiezing.

Een overweldigende meerderheid van zowel Biden- als Trump-aanhangers zei in oktober dat een overwinning van de andere kandidaat zou leiden tot: blijvende schade naar de natie. Negen op de tien Biden-stemmers zeiden dit over het vooruitzicht van een overwinning van Trump, en 89% van de Trump-stemmers zei het over het vooruitzicht van een overwinning van Biden. En ongeveer acht op de tien in beide kampen zeiden dat aanhangers van Biden en Trump het niet alleen oneens zijn over politiek en beleid, maar dat ze het ook oneens zijn over de kernwaarden en doelen van de VS.

Een andere kritieke uitdaging voor het vooruitzicht van een politiek compromis is een gebrek aan gedeelde feiten en informatie. Studies van het Pew Research Center hebben lange tijd grote partijdige verschillen in opvattingen van de media gecatalogiseerd, waarbij democraten over het algemeen veel meer vertrouwen uitdrukken dan republikeinen. Maar naast die al lang bestaande trend is er een opkomende consensus dat gedeelde feiten schaars zijn. In een enquête vlak voor de verkiezingen zei 85% van de Amerikaanse volwassenen dat aanhangers van Biden en Trump het niet alleen oneens zijn over plannen en beleid, maar ook over basisfeiten.

Terwijl de natie verdergaat met een bitter omstreden verkiezing, wijzen deze en andere dynamieken op de voor de hand liggende uitdagingen die voor ons liggen. Maar de vooruitzichten zijn niet overal slecht. Kiezers over de politieke scheidslijn willen bijvoorbeeld dat de volgende president op een verenigende manier regeert. In oktober zeiden 89% van de Biden-aanhangers en 86% van de Trump-aanhangers dat hun voorkeurskandidaat zich zou moeten concentreren op het voorzien in de behoeften van alle Amerikanen, zelfs als dit betekent dat sommige aanhangers moeten worden teleurgesteld. Slechts ongeveer een op de tien in beide kampen zei dat hun kandidaat zich moet concentreren op de zorgen van degenen die op hem hebben gestemd, zonder zich al te veel zorgen te maken over de zorgen van degenen die dat niet deden.


Logo's en slogans van presidentiële campagnes, 2020


Campagnelogo's vormen het visuele middelpunt van de merkstrategie van een presidentskandidaat. Ze verschijnen in campagneadvertenties, persmateriaal en merchandise. Op deze pagina staan ​​de logo's en campagneslogans van de presidentskandidaten van 2020.


Staatsregeringen houden primaire verkiezingen - niet de partijen - in wezen op dezelfde manier als de algemene verkiezingen.

Staatswetten bepalen of deze voorverkiezingen gesloten zijn, wat betekent dat alleen degenen die bij die partij zijn geregistreerd, kunnen stemmen, of openen, waar ook niet-aangesloten kiezers kunnen deelnemen.

Als een kandidaat een voorverkiezing wint, wint hij ofwel alle of een deel van de afgevaardigden van de staat, afhankelijk van de partijregels. Die afgevaardigden zullen dan op hen stemmen tijdens de partijconventie, waar de presidentskandidaat officieel wordt genoemd.

Het is een systeem dat wijdverbreid werd voor de presidentsverkiezingen in de jaren zeventig. Daarvoor werd op congressen een genomineerde gekozen door partijleden.

Volgens het Pew Research Center namen in 2016 iets meer dan 57 miljoen Amerikanen - 28,5% van de stemgerechtigden - deel aan de voorverkiezingen van beide partijen.

Het primaire proces is vrij uniek Amerikaans, maar er zijn enkele overeenkomsten in Australië en Israël voor het "voorselecteren" van kandidaten.


On The Trail: Waarom 2020 de belangrijkste verkiezing in ons leven is

De verkiezing van dit jaar is de belangrijkste in ons leven. Het is een vermoeid cliché, dat om de twee jaar door presidenten en politici wordt nagepraat in de hoop hun kiezers naar de stembus te drijven.

Maar clichés worden niet voor niets clichés: ze zijn meestal waar. Dit jaar zullen de beslissingen die de kiezers in november nemen, weerklinken voor een komende generatie, door alle drie de takken van de Amerikaanse regering en over de hele wereld.

De presidentiële wedstrijd alleen al zal misschien wel de meest grimmige keuze zijn tussen twee concurrerende visies op de toekomst van de natie sinds de verkiezingen van 1860 die de Unie op koers zetten voor een burgeroorlog.

president Trump Donald Trump Chinese apps kunnen worden geconfronteerd met dagvaardingen, verboden op grond van een bevel van Biden: volgens het rapport Kim moet Noord-Korea 'voorbereid' zijn op 'confrontatie' met de Amerikaanse ex-Colorado GOP-voorzitter die wordt beschuldigd van het stelen van meer dan 0K van pro-Trump PAC MORE heeft geregeerd in zijn eerste termijn als een felle cultuurstrijder, met de bedoeling de Amerikaanse regering opnieuw vorm te geven en haar buitenlands beleid op een ongekende manier te heroriënteren.

De Democratische Partij zal waarschijnlijk de meest liberale kandidaat nomineren die ooit de mantel van de partij heeft gedragen, zelfs de leidende gematigde kanshebbers van de partij, voormalig vice-president Joe Biden Joe Biden Chinese apps kunnen worden geconfronteerd met dagvaardingen, verboden op grond van een bevel van Biden: rapport OVERNIGHT ENERGY: EPA kondigt nieuwe adviseurs voor schone lucht aan na het ontslaan van door Trump aangestelden | Senaat bevestigt Biden-keuze voor nummer 2-rol bij Interior | Watchdog: Bureau of Land Management zag mislukken van berichten, onderbezetting tijdens pandemie Poll: meerderheid terug algemene vergeving van studieleningen MEER en voormalig burgemeester Pete Buttigieg Pete ButtigiegHogesnelheidstrein krijgt last minute push in congres Buttigieg: Tweeledige deal over infrastructuur 'sterk geprefereerd' NACHTELIJKE ENERGIE: Biden beëindigt infrastructuurbesprekingen met belangrijke Republikein | Colonial Pipeline CEO in de ban van ransomware-aanval | De regering van Texas tekent wetsvoorstellen om het elektriciteitsnet te verbeteren na de winterstorm MEER, heeft posities uitgezet aan de linkerkant van voormalig president Barack Obama Barack Hussein ObamaObama over uitspraak van het Hooggerechtshof: 'De Affordable Care Act is here to stay' Het hof van beroep bevestigt dat het 20 weken durende abortusverbod van North Carolina ongrondwettelijk is. 2016 genomineerde, Hillary Clinton Hillary Diane Rodham Clinton De race van de gouverneur van Virginia vormt een cruciale test voor de GOP Hillary Clinton steunt Shontel Brown in de congresrace van Ohio Hillary Clinton: Twijfel zaaien over de verkiezingen van 2020 is 'Poetins werk doen' MEER .

De president die over een jaar de ambtseed aflegt, zal vrijwel zeker de kans krijgen om het gezicht van het Amerikaanse Hooggerechtshof een nieuwe vorm te geven.

Tegen de tijd dat hij of zij wordt beëdigd, vier rechters - Ruth Bader Ginsburg Ruth Bader GinsburgOcasio-Cortez zegt dat Breyer met pensioen moet gaan bij het Hooggerechtshof Progressieven willen de schroeven verder aanhalen dan Manchin en Sinema Juan Williams: Tijd voor rechter Breyer om MEER te gaan, Stephen Breyer Stephen BreyerOvernachting van gezondheidszorg: afhaalrestaurants over Obamacare-beslissing van het Hooggerechtshof | COVID-19 kostte 5,5 miljoen jaar Amerikaans leven | Biden-regering investeert miljarden in antivirale pillen voor COVID-19 Vijf afhaalrestaurants op Obamacare-beslissing van het Hooggerechtshof Hooggerechtshof bevestigt ObamaCare in 7-2-uitspraak MEER, Clarence Thomas Clarence ThomasOvernight Health Care: afhaalrestaurants op de Obamacare-beslissing van het Hooggerechtshof | COVID-19 kostte 5,5 miljoen jaar Amerikaans leven | Biden-regering investeert miljarden in antivirale pillen voor COVID-19 Vijf afhaalrestaurants op Obamacare-beslissing van Hooggerechtshof Hooggerechtshof verwerpt rechtszaak tegen kinderslavernij tegen Nestle, Cargill MORE en Samuel Alito Samuel AlitoVijf afhaalrestaurants over de Obamacare-beslissing van het Hooggerechtshof The Hill's 12:30 Report: Hooggerechtshof onthult twee belangrijke meningen Hooggerechtshof verwerpt rechtszaak tegen kinderslavernij tegen Nestle, Cargill MEER - zal ten noorden van 70 jaar oud zijn. Ginsburg en Breyer zijn al in de 80. Thomas, Ginsburg en Breyer hebben elk meer dan een kwart eeuw op het hof gediend, waardoor ze respectievelijk de 19e, 25e en 28e langst zittende rechters in de Amerikaanse geschiedenis zijn.

Kiezers in 34 staten zullen dit jaar Amerikaanse senatoren kiezen, leden die zullen bepalen hoe ver de volgende president kan gaan bij het kiezen van de volgende rechter – en de federale rechters die ook zitting hebben in lagere rechtbanken.

Democraten, die minstens drie zetels en het Witte Huis nodig hebben om de controle over de Senaat te winnen, richten zich op Republikeinse zetels in Arizona, Colorado, Maine en North Carolina, evenals op langere schotstaten als Iowa, Georgia en Kansas.

Republikeinen hebben senator Doug Jones (D-Ala.) in het vizier en een veelbelovende kandidaat die het opneemt tegen senator Gary Peters Gary PetersAbsences dwingt Senaat om te stemmen over Biden-kandidaat Senaat Democraten investeren M in Defend the Vote-initiatief Senior Biden cyber-genomineerden varen door de Senaat en horen ook MEER (D-Mich.). In een tijdperk van recordbrekende fondsenwerving en uitgaven, kon de strijd om de Senaat dit jaar minstens een half dozijn campagnes van negen cijfers bevatten.

Maar liefst een kwart van de zetels in het Huis van Afgevaardigden zal volgend jaar worden betwist in wat het grootste slagveld in minstens tien jaar zal zijn.

Democraten verdedigen een nieuwe meerderheid, waaronder 31 districten die president Trump in 2016 won, en ze zijn van plan zich te richten op nog eens 44 Republikeinse zetels, van Alaska tot North Carolina en Florida. Republikeinen hebben oog op 55 Democratische zetels.

Door de inzet nog meer te verhogen, markeert 2020 een eens-in-een-generatie samenvloeiing van een presidentsverkiezingscyclus waarin ook de controle over het tienjarige redistrictingsproces op het spel staat.

Kiezers in de meeste staten zullen nieuwe staatswetgevers kiezen, die de bevoegdheid hebben om wetgevende en congresgrenzen te trekken. Van de elf staten die dit jaar gouverneurs zullen kiezen, zullen er zeven een rol spelen bij het maken van kaarten.

De resultaten van het tienjaarlijkse herindelings- en herverdelingsproces hebben historisch de samenstelling van zowel de staatswetgevers als het Amerikaanse Huis gevormd.

Terwijl de Democraten ontwaakten voor wat zij nu zien als de verderfelijke praktijk van gerrymandering na de Republikeinse sweep van 2010, die de GOP de controle over de redistricting in tientallen staten overhandigde, hadden de Republikeinen lang geleden onder districtslijnen die waren getrokken door democratische wetgevers die ervoor zorgden dat hun partij gecontroleerd werd Congres voor een periode van 40 jaar.

Tegenwoordig erkennen beide partijen het belang van het herindelingsproces, zozeer zelfs dat ze externe groepen hebben opgericht die onbeperkte donaties van toekomstbewuste megadonoren kunnen accepteren om hun inspanningen over de staatsgrenzen heen te coördineren.

Die groepen, ongekend in de moderne politieke geschiedenis, zullen jarenlange rechtszaken financieren - maar de wetgevende meerderheden die de kaarten mogen tekenen die onvermijdelijk voor de rechtbank zullen eindigen, zullen met de overhand beginnen.

De hevige urgentie van het politieke moment heeft zowel de Democraten als de Republikeinen ertoe aangezet recordbedragen te investeren in operaties die zijn ontworpen om kiezers te identificeren en uit te schakelen die anders niet betrokken zijn bij de politiek, een blok-voor-blok gevecht om elke mogelijke stem binnen te halen.

En er zijn steeds meer tekenen dat ook Amerikanen de druk voelen. De media, die steeds vaker worden aangevallen door president Trump en zijn Republikeinse bondgenoten en voortdurend worden gecontroleerd door democraten die vinden dat ze niet kritisch genoeg zijn voor de gevestigde exploitant, hebben het bedrijfsleven zien groeien door hogere kijkcijfers, meer klikken en meer abonnementen.

Enquêtes tonen aan dat kiezers nu net zo goed zijn afgestemd op de presidentsverkiezingen als vlak voor de presidentsverkiezingen van 2008 en 2012, en veel meer dan vlak voor de race van 2016.

Een CNN-enquête die woensdag werd vrijgegeven, toonde aan dat 71 procent van de geregistreerde kiezers extreem of erg enthousiast is over hun stem bij de verkiezingen van dit jaar.

Elke verkiezing is van belang, of Amerikanen nu stemmen voor een nieuwe president of een nieuw schoolbestuurslid.

Maar de samenvloeiing van kritieke races dit jaar en de enorme macht om de richting van de natie te veranderen die de winnaars zullen hebben, maakt wat klinkt als een wegwerpregel in een toespraak de absolute waarheid: de verkiezingen van dit jaar zijn inderdaad de meest ingrijpende in ons leven, en waarschijnlijk in meer dan een eeuw.

On The Trail is een gerapporteerde column van Reid Wilson, voornamelijk gericht op de verkiezingen van 2020.


Geschiedenisprofessor die elke verkiezing sinds 1984 nauwkeurig voorspelde, onthult zijn voorspelling voor 2020

CNN 'Geschiedenisprofessor Allan Lichtman, die de winnaar van elke presidentiële race correct heeft voorspeld sinds Ronald Reagans herverkiezingsoverwinning in 1984, is eraan gewend gelijk te hebben.

Lichtman doet echter geen blinde gissingen. Hij gebruikt zijn '822013 sleutels'-systeem dat factoren omvat zoals de economie, de gevestigde orde, sociale onrust en schandalen, evenals het persoonlijke charisma van de kandidaten.

Lichtman baseert zijn voorspelling op een model van '822013 sleutels'8221 dat kan worden beantwoord als waar of onwaar voor een bepaalde verkiezing.

(Het is vermeldenswaard dat Lichtman in 2000 voorspelde dat Al Gore de verkiezingen zou winnen. Hoewel Gore de populaire stemming won, verloor hij uiteindelijk het presidentschap aan George W. Bush nadat het Hooggerechtshof besliste om de hertelling voor Florida's stop te zetten. kiesmannen.)

In een interview met CNN was Lichtman definitief in zijn antwoord: 'De sleutels voorspellen dat Donald Trump dit jaar het Witte Huis zal verliezen'.

“Het geheim is om het grote plaatje van de gevestigde kracht en prestaties in de gaten te houden. En schenk geen aandacht aan de peilingen, de experts, de dagelijkse ups en downs van de campagne. En dat is wat de toetsen meten. Het grote geheel,' zei Lichtman.

Hoewel Lichtman al sinds 1982 verkiezingen voorspelt, legt hij uit dat hij nog steeds elke vier jaar dezelfde druk voelt. “Ik ben 73 jaar oud,”, zei hij. “Maar elke keer krijg ik zonder mankeren vlinders.”


Redenen waarom de presidentsverkiezingen van 2020 zeer raadselachtig zijn

Hardop zeggen dat je de resultaten van de presidentsverkiezingen van 2020 vreemd vindt, is een uitnodiging tot spot. Je moet een dwaas zijn of een complottheoreticus. Markeer me dan als een zwerver. Ik ben een opiniepeiler en ik vind deze verkiezing zeer raadselachtig. Ik denk ook dat de Trump-campagne nog steeds ruimschoots in zijn recht is om de tabellen te betwisten. In de vroege uren van woensdag 4 november en de dagen daarna gebeurde er iets heel vreemds in de Amerikaanse democratie. Het is redelijk voor veel Amerikanen om precies te willen weten wat.

Overweeg eerst enkele feiten. President Trump kreeg meer stemmen dan alle vorige zittende presidenten die herverkiezing wilden. Hij kreeg 11 miljoen meer stemmen dan in 2016, de op twee na grootste stijging van de steun ooit voor een zittende partij. Ter vergelijking: president Obama werd in 2012 comfortabel herkozen met 3,5 miljoen stemmen minder dan hij in 2008 kreeg.

Het aantal stemmen van Trump is zo gestegen omdat hij, volgens exitpeilingen, veel beter presteerde bij veel belangrijke demografische groepen. Vijfennegentig procent van de Republikeinen stemde op hem. Hij deed het buitengewoon goed met blanken uit de landelijke mannelijke arbeidersklasse.

Trump heeft zijn steun onder zwarte kiezers in 2016 met 50 procent vergroot. Nationaal daalde de zwarte steun van Joe Biden ruim onder de 90 procent, het niveau waaronder Democratische presidentskandidaten gewoonlijk verliezen.

Trump verhoogde zijn aandeel in de nationale Spaanse stemmen tot 35 procent. Met 60 procent of minder van de nationale Spaanse stemmen, is het rekenkundig onmogelijk voor een Democratische presidentskandidaat om Florida, Arizona, Nevada en New Mexico te winnen. De staten van Bellwether zwaaiden verder in de richting van Trump dan in 2016. Florida, Ohio en Iowa trotseerden elk de Amerikaanse media-peilingen met enorme overwinningen voor Trump. Sinds 1852 heeft alleen Richard Nixon het Electoral College verloren na het winnen van dit trio, en die nederlaag van 1960 tegen John F. Kennedy is nog steeds het onderwerp van grote argwaan.

De staten Michigan, Pennsylvania en Wisconsin in het Midwesten bewegen altijd in dezelfde richting als Ohio en Iowa, hun regionale tegenhangers. Ohio schommelt ook met Florida. De huidige cijfers laten zien dat de Rust Belt buiten enkele steden in de richting van Trump zwaaide. Toch leidt Biden in Michigan, Pennsylvania en Wisconsin vanwege een schijnbare lawine van zwarte stemmen in Detroit, Philadelphia en Milwaukee. De winstmarge van Biden was bijna volledig afkomstig van dergelijke kiezers in deze steden, omdat zijn zwarte stem toevallig alleen piekte op precies de locaties die nodig waren om de overwinning veilig te stellen. Hij kreeg geen vergelijkbare steun onder vergelijkbare demografische groepen in vergelijkbare staten, wat hoogst ongebruikelijk is voor de presidentiële overwinnaar.

Er is ons verteld dat Biden op nationaal niveau meer stemmen heeft gewonnen dan welke presidentskandidaat dan ook in de geschiedenis. Maar hij won een laagterecord van 17 procent van de provincies, hij won slechts 524 provincies, in tegenstelling tot de 873 provincies die Obama in 2008 won. Toch overtrof Biden op de een of andere manier Obama in totaal aantal stemmen.

Zegevierende presidentskandidaten, met name uitdagers, hebben meestal een neerwaartse bijklank die Biden niet had. De Republikeinen hielden de Senaat en genoten van een 'rode golf' in het Huis, waar ze een groot aantal zetels behaalden terwijl ze alle 27 toss-up-wedstrijden wonnen. De partij van Trump verloor geen enkele staatswetgever en boekte zelfs winst op staatsniveau.

Een andere anomalie wordt gevonden in de vergelijking tussen de peilingen en niet-peilingen. De laatste zijn onder meer: ​​partijregistraties trends de kandidaten&rsquo respectievelijke primaire stemmen kandidaten enthousiasme social media volgers uitzendingen en digitale media ratings online zoekt het aantal (vooral kleine) donateurs en het aantal individuen dat op elke kandidaat gokt.

Ondanks slechte recente prestaties, hebben media en academische opiniepeilingen een indrukwekkend record van 80 procent dat de winnaar in het moderne tijdperk voorspelt. Maar als de peilingen fout gaan, hebben niet-peilingsstatistieken deze laatste geen 100 procent record. Elke niet-polling-statistiek voorspelt de herverkiezing van Trump. Om Trump deze verkiezing te laten verliezen, moesten de reguliere peilingen correct zijn, wat niet het geval was. Bovendien, om Trump te laten verliezen, moesten niet alleen een of meer van deze statistieken voor de eerste keer ooit fout zijn, maar moesten ze allemaal fout zijn, en tegelijkertijd geen onmogelijke uitkomst, maar toch uiterst onwaarschijnlijk .

Atypische stempatronen die gepaard gaan met missers door polling- en niet-pollingstatistieken zouden waarnemers tot nadenken moeten zetten. Wat het mysterie nog vergroot, is een cascade van informatie over de bizarre manier waarop zoveel stembiljetten werden verzameld en geteld.

De volgende eigenaardigheden missen ook overtuigende verklaringen:

1. Laat op de verkiezingsavond, met Trump comfortabel vooruit, stopten veel swingstaten met het tellen van de stembiljetten. In de meeste gevallen werden waarnemers verwijderd uit de telfaciliteiten. Tellen ging over het algemeen door zonder de waarnemers

2. Statistisch abnormale stemmentellingen waren de nieuwe norm toen het tellen werd hervat. Ze waren ongewoon groot (honderdduizenden) en hadden een ongewoon hoge (90 procent en meer) Biden-tot-Trump-ratio

3. Te laat binnengekomen stembiljetten werden geteld. In Pennsylvania hebben 23.000 afwezige stembiljetten een onmogelijke retourdatum per post en nog eens 86.000 hebben zulke buitengewone retourdata dat ze serieuze vragen oproepen

4. Het niet matchen van handtekeningen op ingezonden stembiljetten. De vernietiging van ingezonden stembrievenveloppen, die handtekeningen moeten bevatten

5. Historisch lage afwijzingspercentages voor stembiljetten ondanks de enorme uitbreiding van stemmen per post. De smalle marge van Biden is zo klein dat, zoals politiek analist Robert Barnes opmerkt: "Als de staten gewoon hetzelfde percentage afwijzingen bij afwezigheden opleggen als in de afgelopen cycli, dan wint Trump de verkiezingen"

6. Ontbrekende stemmen. In Delaware County, Pennsylvania ontbreken 50.000 stemmen op 47 USB-kaarten

7. Niet-ingezeten kiezers. Het kiezersintegriteitsproject van Matt Braynard schat dat 20.312 mensen die niet langer aan de verblijfsvereisten voldeden, stemden in Georgië. De marge van Biden is 12.670 stemmen


Laatste updates

Nicholas Fandos, in Washington

Het congres bevestigde de overwinning van Joe Biden en trotseerde een menigte die het Capitool bestormde nadat ze door president Trump waren aangespoord. Lees verder >

Vice-president Mike Pence bevestigt Joseph R. Biden Jr. en Kamala Harris als de volgende president en vice-president.

Astead Herndon, in Atlanta 6 januari 2021

Vandaag vatte de politiek van vooruitgang en grieven samen die de Trump-jaren hebben bepaald: Senaat wint voor Warnock en Ossoff, en een menigte in het Capitool. Lees verder >

Jonathan Martin, in Atlanta 6 januari 2021

Democraten hebben nu de controle over de Senaat veroverd terwijl Jon Ossoff David Perdue heeft verslagen, na de overwinning van dominee Raphael Warnock op senator Kelly Loeffler. Bekijk live resultaten ›

The New York Times 6 januari 2021

Een menigte mensen die loyaal zijn aan president Trump bestormden het Capitool en stopten het tellen van de verkiezingsstemmen door het Congres om de overwinning van de verkozen president Joseph R. Biden Jr. te bevestigen. Lees verder >

Joseph R. Biden Jr. heeft een meerderheid van stemmen gekregen van het Kiescollege, waarmee het presidentschap formeel is verzekerd op de manier die is vastgelegd in de Grondwet. Lees verder >

Isabella Grullón Paz 14 december 2020

De 538 leden van het Electoral College komen bijeen om op basis van de verkiezingsresultaten in hun staten te stemmen voor het presidentschap, waarmee de overwinning van Joseph R. Biden Jr. wordt geformaliseerd. Volg de resultaten van het Kiescollege ›

The New York Times 5 december 2020

Californië heeft zijn kiezers gecertificeerd voor de verkiezingen van 2020 en geeft Joseph R. Biden Jr. officieel meer dan de 270 beloofde kiezers die nodig zijn om president te worden. Lees verder >

Reid Epstein, in Washington 30 november 2020

De voorzitter van de Wisconsin Elections Commission heeft Biden gecertificeerd als de winnaar in Wisconsin, waarmee hij zijn nipte overwinning in een staat die Trump vier jaar geleden droeg, formaliseert. Lees verder >

Glenn Lijster, in Washington 30 november 2020

Arizona heeft de nipte overwinning van Biden in de staat officieel gecertificeerd, waardoor de inspanningen van Trump om zijn beslissende nationale verlies af te schilderen als een kwestie die nog steeds ter discussie staat, verder worden ondermijnd. Lees verder >

Michael D. Shear, in Washington 23 november 2020

President Trump machtigde zijn regering om de overgang naar de verkozen president Joseph R.de administratie van Biden Jr. Lees verder >

Bron: Verkiezingsresultaten van National Election Pool/Edison Research

Race-oproepen van The Associated Press. Raceclassificaties van Cook Political Report. De resultaten zijn onofficieel totdat ze zijn gecertificeerd door verkiezingsfunctionarissen.

Door Michael Andre, Aliza Aufrichtig, Gray Beltran, Matthew Bloch, Larry Buchanan, Andrew Chavez, Nate Cohn, Matthew Conlen, Annie Daniel, Asmaa Elkeurti, Andrew Fischer, Josh Holder, Will Houp, Jonathan Huang, Josh Katz, Aaron Krolik, Jasmine C. Lee, Rebecca Lieberman, Ilana Marcus, Jaymin Patel, Charlie Smart, Ben Smithgall, Umi Syam, Rumsey Taylor, Miles Watkins en Isaac White.

Aanvullende gegevensverzameling door Alice Park, Rachel Shorey, Thu Trinh en Quoctrung Bui

Kandidaat fotoonderzoek en productie door Earl Wilson, Alana Celii, Lalena Fisher, Yuriria Avila, Amanda Cordero, Laura Kaltman, Andrew Rodriguez, Alex Garces, Chris Kahley, Andy Chen, Chris O'Brien, Jim DeMaria, Dave Braun en Jessica White


Bekijk de video: 3 mavo - Verzuiling Memo 3e editie H4, paragraaf (December 2021).